Amerikan Filmleri Dram Tavsiye Filmler

Sully 2016 Filmi ~ Tom Hanks

Sully Tom Hanks Filmleri ~ IMDB 7.5

Sully filmi, 2016 yapımı ustaların ustası Tom Hanks‘in baş rol aldığı dram ve biyografi konulu gerçek bir hikaye olan tavsiye etmediğim bir filmdir.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Sully filminin yönetmenliğini Clint Eastwood yapmaktadır.Bir Warner Bros prodüksiyonu olan filmin baş rollerinde Tom Hanks, Aaron Eckhart, Valerie Mahaffey yer almaktadır. Imdb’den sağlam bir puan alan film hakkında çok konuşturmuş olsa da ben pek beğenemedim.

Tom Hanks denince akla her zaman kaliteli ve başarılı yapımlar gelmektedir. Şimdiye kadar hemen hemen tüm yer aldığı yapımlar hak ettiği sonuç elde etti. Fakat Sully filmi için aynı şeyleri pek söyleyemeyeceğim. Fragmana baktığınızda düşen bir uçak, aksiyon, macera gerilim vs görmekteyiz. Lakin filmin fragmanla alakası toplam 5 dakika. Sonuç hüsran, sıkıcı ve uyku getiren bir yapım. Ne hevesle başlayıp 20. dakikada kapattığım başarısız bir film. Tom abimizden özür diliyor ve Sully filmini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tom abinin pilotu olduğu uçak düşer ve uçağın düşme sebebini Tom’un üstüne yıkmaya çalışırlar. Böyle anlatınca konu fena değil gibi gelse de şahsi fikrim bayan bir film. Tabi yine de karar sizlerin. Şansınızı deneyin belki beğenirsiniz. Lakin çok bir aksiyon gerilim beklemeyin.

Filmin Konusu

Amerika Birleşik Devletler’ Hava Yolları’nın 1549 sefer sayılı tarifeli uçağı, havalandıktan bir kaç dakika sonra motorlarına giren kuşlar sonucu Hudson Nehri’ne düşer. Bu korkunç kaza sonucu Chesley “Sully” Sullenberger hiç bir can kaybı yaşanmadan uçağı yere indirir. Pilotumuz artık bir halk kahramanı olmuştur. Lakin bu başarı, başarı olarak görülmez ve olay incelemeye alınır. Chesley “Sully” Sullenberger’ın hayatındaki fırtınalı günlerin habercisi olarak görülmesine neden olmuştur. Sully, başarılı kahraman bir pilot yada yaptığı hata ile 150 insanın hayatını tehlikeye atan kötü bir pilot…

Filmin Künyesi

Yönetmen: Clint Eastwood
Senaryo: Todd Komarnicki
Yapımcı: Clint Eastwood , Frank Marshall , Allyn Stewart , Tim Moore , Bruce Berman
Görüntü Yönetmeni: Tom Stern
Eser Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow
Vizyona Giriş Tarihi: 09 Eylül 2016
Süre: 96 dk
Tür: Biyografi, Dram
Ülke: ABD

About the author

tavsiye

3 Comments

Click here to post a comment

tavsiye amerikan dizileri