Aksiyon Amerikan Dizileri Dram Gerilim Tavsiye Diziler

Spartacus: Blood and Sand

Trakyalı Kahraman Spartacus

Bugünkü tarihi konulu dram ve macera dolu tavsiye dizi, tavsiye Amerikan dizimiz Spartacus: Blood and Sand 3 sezonluk muhteşem bir dizi.

Spartacus: Blood and Sand, Amerikan yapımı Trakyalı bir askerin önce köleye sonra gladyatöre dönüş hikayesini anlatan savaş dizisidr. Spartacus, üç yönetmen Michael Hurst, Rick Jacobson, Jesse Warn, Howard Fast’ın aynı isimdeki kitabından esinlenerek televizyona uyarlamıştır.

Trakyalı korkusuz bir asker olan Spartacus, sürekli baskısı altında kaldıkları Roma İmparatorluğu ile birlikte Getaelar‘a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. Gaius Claudius Glaber, Spartacus’e doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz’e gitme emri verir fakat Spartacus bu emre karşı gelir köyüne döner. Köye doğru yaklaştığında köyün yakılıp yıkıldığını görür fakat karısını bulur. Karısı ile bir yerde saklanırken sabah uyandığında Roma askerleri onu bulur, esir alır ve karısını Suriye’li bir adama satar. Ve macera burada başlar Spartacus hem köyünün derdine düşer hemde karısını kurtarmaya çalışır.

Spartacus’ün erotik sahnelerle dolu olduğunu duymuştum. Bu tarz özellikler ön plana çıkan yapımlara hep soğuk bakmışımdır. Tarihi hikayesi için izledim ve hiç ihtimal vermediğim bir şey oldu. Diziyi çok beğendim ve dizinin sonunda ağladım. Evet ağladım hemde dakikalarca. Kesinlikte tavsiye ettiğim bir dizidir, aile ile izlenmesini tavsiye etmiyorum…

Spartacus Oyuncuları

Spartacus başrol oyuncuları: Andy Whitfield, Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah, Manu Bennett, Craig Parker, Viva Bianca, Daniel Feuerriegel, Erin Cummings, Nick E. Tarabay.

About the author

tavsiye

3 Comments

Click here to post a comment

tavsiye amerikan dizileri